Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler

Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler

751
0
PAYLAŞ

Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Çoğu zaman şehrin gürültüsünden kaçmak isteriz, ama buna ne fırsat bulabiliriz,ne de yeterli imkan. Halbuki çoğumuzun hayali doğada sakin ve huzurlu bir yaşamdır. Bir de doğanın bize verdiği eşsiz güzellikleri bir kere dahi de olsa hayatımızın herhangi bir döneminde gidip görebilmek. İşte bu yazıyı aynı düşüncelerimizi paylaşan okurlarımız için düzenledik. Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler.

ANGKOR WAT TAPINAĞI – KAMBOÇYA

Angkor Wat Tapınağı
Angkor Wat Tapınağı

Dünyanın en büyük tapınağıdır. Her yıl 2,5 milyondan fazla turist bu muhteşem tapınağı ziyaret etmektedir. Khmer Krallığı döneminde su üzerine inşaa edilmiştir. Bu nedenle olağanüstü bir mühendislik harikasıdır. 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir. Angkor Wat Tapınağı Kamboçya’nın Siem Reap şehrinin 5 km kuzeyindeki ormanlık alanda bulunmaktadır. Mistik havasıyla ve muhteşem mimarisiyle ölmeden önce görülmesi  gereken yerlerden biridir.

PULPİT KAYASI – NORVEÇ

Pulpit Kayası
Pulpit Kayası

Pulpit Kayası Güney Norveç’in en güzel fiyortlarından biri olan Lyse fiyortunda bulunur. Her yıl 250 binden fazla turist ziyaret etmektedir. Karayolu ile ulaşımı vardır. Pulpit kayası 600 metre yüksekliktedir. 1,5 saatlik bir yürüyüşün ardından 25*25 metrelik bir alana sahip olan kayaya ulaşılır. Zaten kayaya ulaştığınızda karşılaşacağınız harika manzara sonrası 1,5 saatlik o zorlu yürüyüşü unutacaksınız. Eğer Norveç’e yolunuz düşerse Pulpit Kayası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

MERMER MAĞARALAR – ŞİLİ

Mermer Mağaralar
Mermer Mağaralar

Bu muhteşem mağaralar eğer bir geziye çıkmayı düşünüyorsanız, veya dünyanın en eşsiz manzaralarını görmek istiyorum diyorsanız mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Mermer Mağaralar Şili’nin Coyhaique şehrinde bulunmaktadır. General Carrera gölünün uç kısımlarında bulunan kalsiyum zamanla su yüzünden deforme olup bu eşsiz güzelliği ortaya çıkarmıştır.

MORAİNE GÖLÜ – KANADA

Moraine Gölü
Moraine Gölü

Kanada Banff Parkında bulunmaktadır. Buzul suyuyla oluşan bir göldür. 1800 metre yüksekliktedir. Kar ve güneş ışığı sayesinde kırılmalar oluşup gölün yüzeyinde harika renkler ortaya çıkar. Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir.

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK