En İyi Yerli Diziler

En İyi Yerli Diziler

1055
2
PAYLAŞ

Kimi zaman onlarla güler, ağlarız. İple yayınlanacağı günü bekleriz. Arkadaş sohbetlerinde haklarında tartışırız. Evimizin içine alıp onlarla birlikte yaşarız. Ne mi onlar? Tabii ki vazgeçemediğimiz yerli diziler. Devam etsin, etmesin ekol haline gelen en iyi Türk dizilerini sizler için araştırdık. Bu yazıyı yazmamın sebebi ise biraz kişisel. Tanıdığım biri çevirip çevirip aynı Türk dizilerini sıkılmadan izlerdi. Benim de izlemişliğim vardır yalan değil. Bu nedenle hem kendi beğendiğim, hemde biraz objektif olup gerçekten iyi izlenim almış ve sevilmiş yerli dizileri sizler için yazdım.

EZEL

Ezel
Ezel

Ezel unutulmayan dizilerden biri, ihanet, entrika, dram, aşk ve tutku dolu bir hikayesi olan Ezel 2009 ve 2011 yılları arasında yayınlanmış ve herkesi ekran başına kilitlemiştir. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin paylaştığı dizi de bir çok usta oyuncuda yer almıştır.

Osmanlı Padişahlarının Ölüm Nedenleri

HATIRLA SEVGİLİ

Hatırla Sevgili
Hatırla Sevgili

2006 ve 2008 yılları arasında yayınlanan Hatırla Sevgili tam bir dönem dizisidir. 27 Mayıs Darbesinde yaşanan olayları ve bu kargaşa içerisinde ki dostlukları, kavgaları ve büyük bir aşkı konu alır. Başrollerini Cansel Elçin, Beren Saat ve Okan Yalabık üstlenmiştir.

SEKSENLER

Seksenler
Seksenler

2012 yılında yayınlanmaya başlayan Seksenler dizisi halen devam ediyor. Seksenli yıllardaki klasik bir Türk ailesinin yaşadıkları,o zamanki gelenekleri ve hayatımıza yeni giren bir çok şeyi eğlenceli bir şekilde anlatan ve mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Bir çok tanınmış oyuncunun yeraldığı dizi izleyenleri ekran başına kitliyor.

En İyi Türk Korku Filmleri

AVRUPA YAKASI

Avrupa Yakası
Avrupa Yakası

2004 ve 2009 yılları arasında yayınlanan dizi unutulmayan esprileriyle hala hafızalarda. Gülse Birsel’in yazdığı ve başrolünü üstlendiği dizide Nişantaşı’nda yaşayan ve moda dergisinde çalışan bir kadının ailesiyle, işiyle, aşkıyla ve arkadaşlarıyla yaşadıklarını keyifli bir biçimde anlatıyor.

MEDCEZİR

Medcezir
Medcezir

2013 ve 2015 yılları arasında yayınlanmış ve çoğu kişiyi heyecanla ekran başına sabitlemiş bir gençlik dizisi olan Medcezir çok iyi reytingler almıştır. Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya üstlenmiştir.

KURTLAR VADİSİ

Kurtlar Vadisi
Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi dizisi 2003 yılında başlamış ve değişik isimlerle halen günümüzde de devam eden, Türkiye’nin politik olaylarını konu alan ve ekol haline gelmiş bir dizi serisidir. Başrolünü Necati Şaşmaz’ın üstlendiği dizi, diğer oyuncularıyla da her daim izleyicinin ilgisini çekmiştir.

LEYLA İLE MECNUN

Leyla İle Mecnun
Leyla İle Mecnun

2011 ve 2013 yılları arasında yayınlanan dizi absürt bir komedi serisidir. Adından da anlaşılacağı gibi efsanevi Leyla ile Mecnun’un aşkını konu almış ve bunun üzerine bilim-kurgu ve komedi eklenmiştir.

AŞK-I MEMNU

Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu

2008 ve 2010 yılları arasında yayınlanan Aşk-ı Memnu ekol haline gelen ve hala tekrarları bile reyting rekorları kıran bir dizi serisidir. Tutkulu bir yasak aşkı ve ihaneti anlatan dizinin başrol oyuncuları Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’dur.

MUHTEŞEM YÜZYIL

Muhteşem Yüzyıl
Muhteşem Yüzyıl

2011 ve 2014 yılları arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinin namını duymayan yoktur herhalde. Osmanlı’da Kanuni Sultan Süleyman dönemini ve bu dönemde Kanuni’nin Hürrem’e duyduğu aşkı konu alan, tutku, hırs, entrika dolu ve izleyenleri adeta o dönemlere götüren muhteşem bir dizi serisi. Başrollerini Halit Ergenç ve Meryem Uzerli üstlenmiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

Diriliş Ertuğrul
Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisi 2015 yılında yayınlanmaya başlamış ve halen devam etmektedir. Osmalı İmparatorluğu’nun kurulmaya başladığı dönemi konu alan dizi, Ertuğrul Gazi ve yaşadıklarını konu alıyor. Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Başrollerini Engin Altan Düzyatan ve bir çok tanınmış oyuncu üstlenmektedir.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK