Barbie Bebekler’in İnanılmaz Değişimi

Barbie Bebekler’in İnanılmaz Değişimi

985
0
PAYLAŞ

Barbie bebeklerin 1959 yılından günümüze kadar olan inanılmaz değişimi.

Barbie bebekler, her kız çocuğu için vazgeçilmez bir oyuncaktır. Öyle ki sadece bebekler değil, tekstilden, parfüme kadar çoğu alanda barbie markasını görmek mümkün. Bugünün anneleri, nineleri, halaları, teyzeleri bile çocukluklarında mutlaka bir Barbie bebeğe sahip olmuşlardır. Geçmişten bugüne Barbie bebekler inanılmaz bir şekilde değişmiştir.

Barbie’nin tarihine bakacak olursak ilk piyasaya çıkış tarihi 1959 yılıdır. Amerikalı iş kadını Ruth Handler kızı Barbara için bu oyuncağı tasarlamıştır. Barbie’nin tam adı Barbara Millicent Roberts’tir. 1959 yılında üretilmeye başlayan Barbie günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Sadece Amerika’da değil tüm dünyada Barbie bir ekol haline gelmiştir.

Her yıl ayrı bir tarz ve karakterle piyasa sunulan Barbie bebekler kız çocuklarının şu an bile ilgisini çeken tek oyuncak diyebiliriz. Tabi yıllar geçtikçe pazarlama stratejisi de ilerleme kaydetmiştir. Öyle ki bir ülkede kız çocuklarına o yıl hangi isim veriliyorsa, o dönemde çıkan Barbie’de o isimle çıkmaya başlamıştır. Ülkemizden örnek verecek olursak Ada, Duru, Azra, Eylül gibi:) Ayrıca her sezonun da farklı bir tarza bürünen Barbie bebekler, kimi zaman bir prenses, kimi zaman bir pop star, kimi zamanda bir ajan olmuştur. Tasarımcıları Barbie’nin çıktığı yıla özel, o dönemdeki saç ve makyaj stilini de bebekler üzerinde uygulamıştır. Şimdi Barbie’nin 1959 yılından itibaren yaşadığı inanılmaz değişimi fotoğraflarla görelim.

1959 – 1967 YILLARI ARASI BARBIE

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

En İyi İnternetsiz Android Oyunları

1968 – 1976 yılları arası barbıe

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

1977 – 1985 yılları arası barbıe

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

1986 – 1994 yılları arası barbıe

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

2004 – 2012 yılları arası barbıe

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

2013 – 2015 yılları arası barbıe

Barbie
Barbie’nin İnanılmaz Değişimi

Ülkelerle İlgili Hayaller ve Gerçekler

Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi Barbie bebekler 1959 yılından itibaren her yıl biraz daha değişmiş ve çıktığı yılın tarzı neyse ona bürünmüş durumda, gerçekten inanılmaz ve şaşırtıcı. Zaman ilerledikçe Barbie ev kadını modundan çıkıp daha modern bir tarza sahip olmuş. İleride eminiz ki bizim torunlarımız da uzay çağında ki Barbie bebeklerle karşılaşıp, oynayacaklar.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK